Naše škola se v týdnu od 12. 2. do 19. 2. 2017 poprvé zapojila do zajímavého mezinárodního projektu Edison, který organizuje studentská organizace Aiesec. Tento projekt spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky a tradicemi v jiných zemích.

My jsme měli možnost blíže poznat Mexiko a Gruzii díky stážistkám Dianě Gabriele a Ece Chitii, které s námi strávily celý týden. Ukázaly nám fotografie a zajímavá videa ze svých zemí, naučily nás písničky a hry, které hrají děti v Mexiku a Gruzii, učily nás anglicky a trošku také španělsky a gruzínsky.

My jsme je na oplátku provedli Kyjovicemi 🙂 a paní kuchařky pro ně připravily ve školní jídelně týden české kuchyně. O ubytování se postaraly paní učitelky. Naší společnou řečí byla angličtina, kterou jsme si mohli až do čtvrtku intenzivně procvičovat.