Děti se seznamovaly s rozdíly pojmu co bylo, co bude. Seznámily se s pojmem historie, archeologie, památky, nález. Zkoumaly encyklopedie o historii.  Hledaly zajímavé úlomky nádob v zámeckém parku. Nálezy třídily, vymýšlely k nim příběhy. Nainstalovali jsme si ve třídě malé muzeum. Vytvořili jsme sbírku archeologických nálezů. Zahráli jsme si na restaurátory. Přivítali jsme v naší MŠ archeoložku paní Andreu, která vyprávěla dětem o době kamenné. Donesla na ukázku spoustu zajímavých artefaktů, včetně kopie Věstonické Venuše. Děti  malovaly mamuta, vyráběly poklady, vybarvovaly starý džbán, modelovaly pravěké nádoby a sošky, nalepovaly a domalovaly egyptské památky a mnoho dalších zajímavých činností.