Září přináší mnoho plodů, zeleniny, ovoce a ještě také pěkných slunečných dnů. Kromě opakujících se aktivit jako jsou: počítánky, zpívánky, malovánky….., děti prožily také krásnou vycházku na zahrady svých vrstevníků. Tuto akci si děti, po dohodě se svými rodiči, naplánovaly samy. Tak jsme měli možnost si prohlédnout koťátko i prolézačky u Štěpánky, chameleona a super traktor u Tadeáška a Zorky. Vycházka patřila mezi ty delší, ale všichni to zvládli velmi dobře. Můžeme si příště už naplánovat nějaký ten turistický pochod. Oslavili jsme  narozeniny se super skvělým, zdravým melounovo borůvkovým dortem. Podařilo se nám nashromáždit krásnou podzimní výstavku ovoce a zeleniny většinou vlastní výpěstky rodičů a prarodičů. Upekli jsme si dva jablečné štrúdly a mixovali jsme ovocné smoothie. I když bylo ještě trochu mokro po povodních, užili jsme si vycházky v gumákách.