Cílem týdne bylo seznamování dětí s životem hmyzu a jiných drobných živočichů.  Znát jejich význam v přírodě. Seznamovat děti s krásami přírody. Učit si všímat detailů v přírodě, všímat si zdánlivých maličkostí. Celý týden byl protkán aktivitami zaměřenými na stanovený cíl. Děti broučky, motýly, žížaly…počítaly, vyráběly, zkoumaly. Na broučky, včelky a berušky si hrály. Zpívaly písničky o motýlech, žížale i krtkovi. Prohlížely si knížky, které k tématu donesly do MŠ. Pro čtenářská dílničku jsme zpracovali knížku František z kompostu. Založili jsme několik mini kompostů ke zkoumání. Děti se účastnily 3. lekce edukačního programu Součástí přírody s lektorkami galerie PLATO. Týden vyvrcholil zajímavým výletem do MINIZOO na  Skalce u Ostravy.