Lesní zvířátka jsou pro děti oblíbeným tématem. Děti si poslechly pohádku Budka v poli. Pokusily se ji dramatizovat. Starší děti seřazovaly obrázky z pohádky podle dějové posloupnosti. Pojmenovávali jsme lesní zvířátka.  Děti vybarvovaly zvířátka i stromy a vytvořily tak les plný zvířátek. Broučky, které děti tvořily, jsme schovali do listí. Zvířátka děti třídily podle velikosti, určovaly a porovnávaly jejich počet. V rámci inovativní formy vzdělávání děti zhlédly kratičké video, ve kterém se seznámily s názvy zvířat a s tím jaké vydávají zvuky. Pomocí aplikace Lesní svět v tabletu se starší děti třídy Sluníčko načtením QR  kódů z dřevěných obrázků výukové hry dověděly zajímavé informace o zvířátkách českých lesů. Vytvořily si i frotáž těchto zvířátek. Mladší děti sestavily les ze souboru dřevěných stromů a společně se staršími dětmi ze třídy se zapojily do hry s robotickými hračkami. Zatím děti pozorovaly a zkoušely, kterým směrem zajíček půjde, když zmáčkneme některé z tlačítek. Postupně budou starší děti zajíčkovi cestu programovat. Zazpívali jsme si písničky o zvířátkách a zahráli pohybové hry. Celý týden se zvířátky byl fajn.