Hlavním cílem tohoto týdne bylo: Upozornit děti na význam čistého prostředí pro člověka. Seznamovat s důležitostí třídění odpadu. Hodně jsme to zažili. V pondělí jsme v rámci poslední akce Operačního programu JAK navštívili stolařskou dílnu pana Zárychty. Děti se seznámily s výrobou nábytku. V MŠ pak zkoušely opracování dřeva a práce s ním. V úterý nás navštívilo Divadlo Letadlo s Průzkumníky v lese. Ve středu jsme si ověřili znalosti o Zemi, přírodě, třídění odpadků na zábavné stezce v parku. Tento den jsme také uklízeli park. Ve čtvrtek jsme ve 4. lekci galerie PLATO zakládali na zahradě záhonek. Do květináčů jsme zaseli luční kvítí. V rámci recyklace jsme vyrobili ruční papír se semínky. V pátek děti obdržely Diplom za aktivity na záchranu Země. Informace o přírodě a recyklaci jsme čerpali jak prostřednictvím práce na interaktivní tabuli, tak v knížkách. Pracovali jsme s příběhy o přírodě. Také jsme stihli oslavit svátek našich Marečků.