Ve čtvrtek se děti účastnily projektového odpoledne s tanečním párem Anetkou a Járou z Dance studio Ostrava, kteří tančí standardní a latinské tance  v nově vytančené kategorii C, a současný tanec ve skupině. Dětem předvedli všech 10 soutěžních tanců, popovídali jim o trénincích, soutěžích a nejrůznějších věcech, které se tančení a soutěžení v páru týkají. Děti si mohly prohlédnout standardní a latinské šaty a boty, tréninkové oblečení a obuv, medaile, poháry a diplomy. Zhlédnuly také videa ze soutěží, vystoupení apod., a to jak ty, ve kterých byly jako pár, nebo i další choreografie skupinového současného a scénického tance různých věkových kategorií z Dance studio Ostrava. Nakonec Anetka s Járou děti naučili krátkou sestavu na chachu. Dětem to moc šlo a sestavu se rychle naučili. Děti si odpoledne užily a se zájmem procházely celým programem.