Informace pro rodiče nejen PRVŇÁČKŮ

Kontakt na třídního učitele 1. ročníku:

Mobil: 77 66 77 508 (Jana Bridziková), e-mail: jana.bridzikova@zs-ms-kyjovice.cz

Kontakt na ředitelku školy:

Mobil: 734 310 092, email: reditelka@zs-ms-kyjovice.cz

Kontakt na školní družinu:

Mobil: 730 156 728, email bude doplněn

Kontakt na školní jídelnu:

Mobil: 734 310 093, email: jidelna@zs-ms-kyjovice.cz

Škola je ráno otevřena od 7:30 hod.

Ranní dohled je zajištěn od 6:45 hod v prostoru školní družiny, dozor nad dětmi v tuto dobu vykonává paní školnice.

Omlouvání nepřítomnosti dítěte:

Dítě musí být omluveno do 48 hodin telefonicky nebo emailem, při návratu do školy je nutné napsat omluvenku do ŽK.

Plánovanou nepřítomnost dítěte ve škole omlouvejte předem, a to telefonicky, emailem nebo písemně do ŽK.

Školní jídelna:

Obědy lze odhlásit v pondělí do 8 hod., v úterý až pátek do 13 hod. předchozího dne.  Pouze první den nepřítomnosti ve škole má dítě nárok na oběd ve školní jídelně.

Přihlášku ke stravování děti dostanou 1. školní den.

Co děti potřebují ve školním roce 2021/2022:

• podepsané papuče s bílou podrážkou
  • plastový kelímek na čaj – podepsaný
  • aktovku, pouzdro (2x tužka č. 2, guma, ořezávátko, pastelky, fixy), pokud používáte složky na sešity – stačí pouze velká složka
  • do konce září donese každý žák jeden balík kancelářský papírů
  • do konce září vybíráme 500,-Kč na výtvarné a papírenské potřeby

Veškeré sešity, učebnice a pracovní učebnice, výkresy, lepidla a nůžky děti dostanou ve škole.

POKYNY PRO ŠKOLNÍ DRUŽINU:

Provoz školní družiny je denně od 11:40 – 15:45 hod.

• do 13:00 hod. budeme s dětmi v budově ZŠ nebo na školní zahradě
  • v době mezi 13:00 – 15:00hod. budeme za příznivého počasí chodit na vycházky do lesa, do parku nebo na areál TJ

Oděv na převlečení (vše podepsat)

• tepláky, tričko, mikinu, náhradní ponožky a spodní prádlo
  • obuv pro pobyt venku

Vyzvedávat dítě si můžete osobně. Pokud dítě bude odcházet samo, musí být uvedena přesná hodina odchodu v zápisním lístku.

Děti si vyzvedávejte v čase do 13:00, nebo po 15:00 hod., aby nedocházelo k narušování družinových aktivit.

Odhlašování ze ŠD nebo změny v odchodech z družiny pište dětem do deníčku nebo můžete posílat textovou zprávou na tel. číslo 730 156 728.

Zápisový lístek do školní družiny děti obdrží 1. školní den.

TĚLESNÁ VÝCHOVA

Bude probíhat v Budově občanské vybavenosti (hasičárně) nebo venku, a to na školní zahradě nebo na Sportovním areálu.

Děti potřebují:

• v Budově občanské vybavenosti (boty s bílou podrážkou, ponožky, tričko s krátkým rukávem, tepláky nebo kraťasy)
  • venku (sportovní obuv, ponožky, tričko s krátkým rukávem, mikinu, tepláky)

Na tělesnou výchovu nebudou děti nosit řetízky a jiné ozdoby (větší náušnice). Dlouhé vlasy je třeba na hodiny TV z bezpečnostních důvodů sepnout (cop, culík).

Dítě, které je po nemoci nebo nachlazené, omluvte, prosím, z TV písemně do žákovské knížky, telefonicky nebo osobně pedagogovi (může zůstat ve škole s dětmi jiného ročníku).

VÝTVARNÁ VÝCHOVA A PRACOVNÍ ČINNOSTI

Děti si donesou zástěru nebo starší triko.

Výše uvedené informace v pdf verzi najdete zde: INFORMACE NEJEN PRO PRVŇÁČKY